26 Aralık 2014 Cuma

Neden aptalca vericisiniz?

İnsanlara bol kepçe verdiğiniz zaman fazlasını isterler ve veren taraf olmanızı isterler bıkmadan. Siz vermekten bıktığınız zaman ise geçmiş olsun artık iyi kişi olmaktan kötü kişiye terfi edersiniz. Biraz şanslıysanız vasata geçersiniz.

Tanıdık geliyor mu?

Zihninize anılar saldırırken "Bunu biliyorum işte bu benim! bu yüzden insanlardan hep zarar görüyorum " dersiniz. Değişmeye and içersiniz ama gelin görün ki hücrelerinize yapışmış bolkepçe manyakça veren virüsünüz sizi bir türlü rahat bırakmaz. Lafta bilirsiniz ama icraatta sınıfta kalırsınız hep. Sanki verebileceğinizden azını verirseniz insanlığınızdan bir şey kaybedeceğinizi hissettirir içinizdeki lanet olası insan sevgisi.


Zavallı çocuk. Sen insanları sevmeye devam et elbette, kendini bu yolla sevebiliyosun çünkü. Değersizleşmeye giden 10 yol diye saysam eminim güzel ruhunun içine eden sana dair 10 davranış sayarım. Devam etsem yüzelercesini bile çıkarabilirim büyükten küçüğe ah ahh.

Herkes almak ister veren olduktan sonra bu çok normal. Seni sevenler olduğu kadar sevmeyenlerin de olacak bu kötü birşey değil. Doğa böyle. Şimdi rahat ol ve bırak insanlar sevmediği kadar seni sevmesin git bu özgürlüğünü yaşa. Doğada sevilmeme hakkını kullan. Aslında sen böyle yaptıkça.. daha çok sevileceksin be çocuk.. al sana ters çaba kuralı, neyden kaçarsan o seni kovalar.

Sevgiyle,
Yorum Gönder

Nerde kalmıştık?

Bugün epeydir yazmadığım bloğuma girdim, okudum okudum okudum bazılarını sevmedim, bazıların da ağladım, bazılarını fazla resmi buldum, baz...