16 Ekim 2012 Salı

Bakalım yaşam yolculuğunuzda adımlarınız amacınıza doğru mu yoksa ondan uzağa mı?

İnsan kendini keşfetmek istedikçe fabrika ayarlarına kadar gitmek istiyor. Dünyada herşeyi öğrenmeye yeteneğimiz var ama herşeyi öğrenmeye ne gücümüz ne zamanımız var. Ama insan gerçekten herşeyi öğrenmek istiyor mu? ne bilim mesela karınca zıplar mı, atlar tükürür mü, ekonomi de bilmediğim ne hesaplar matematikte daha bilmediğim pi sayısı gibi bişey var mı? çok ta umurumda değil benim ya sizin? bana faydası varsa amenna ama yoksa bilgi hamallığını napim ozaman boşver gitsin..
Ama insan en çok kendini en çok ilgilendiren kendiyle merak içinde. Ucu bana dokunan her şey umurumda.. aksini söyleyebilecek biri var mı?
Bir süredir kafamı yeniden doğuş reenkarnasyon işine dönüp dönüp takıyorum. Kime sorsam aradayım diyor, reenkarnasyon herkesi arada bırakan senden başkasını tanımadım yemin ederim. Dönüp gelen birileri var mı deseniz bir çocuk gelir ben senin annendim şurda yaşıyorduk derse ne diyeceksiniz? ama bu nasıl oluyor Allah aşkına? milyarlarca ruh yeniden doğuyor yeni ruhlar var bir de cabası.. o zaman nüfusun daha fazla olması gerekmez mi? ben gelmek istemiyorum diyen ruhlarda olabilir elbet. Ben olsam büyük olasılıkla gelmek istemem ne işim var teşekkürler başkası alsın derim muhtemelen..
Neyse efendim aklımı asıl karıştıran şey "zaman". Zamanın olmadığını biliyoruz en azından insanın zamanı ürettiğini biliyoruz. Zamanı biz bişeyleri ardı ardına sıralamak için icad ettik. Peki yaşlanmak? şu ilginç değil mi, kırsal bölgelerde 120 ve fazla yıl yaşayan insanlar var ve bu insanlar yaşını bilmiyor sorarsanız. Ne bilim evlat ne zaman doğdum bilmiyorum der. Demek ki yaşımızı hesaplayıp off amma yaşlandık demesek belki zihnimize öbür tarafa az kaldı diye saçmalıklar ekmeyeceğiz.. zihnimizi yada bilinçaltımızı programlamayacağız. Bu fosil kişilere haber programları mikrofonlarını gidip burnuna dayamasa belki daha çok yaşayacaklar.. kimbilir? düşünülesi geldiyle bence mahsuru yok..
Zaman bizim icadımız. Soru şu: Kim diyebilir şu anda başka boyutta aynı anda yaşamadığımızı? zaman yoksa geçmiş yaşam olur mu? geçen ne? zaman yok dedikya.. ben enerji boyutu demeyi tercih ediyorum bundan sonra. Bir boyutta birşey deneyimledim şimdi(şimdi varsa) başka bir şey deneyimliyorum olamaz mı?.. 
Birde Tanrım anlıyorum tekamül için ama başka boyutta yada başka yaşamlarda bir şey deneyimledik şimdi öğrendiğimiz deneyimler ve geçmiş beceriler bu yaşamda neden kitleniyor? geçmiş yaşamlarda hediyelerimiz olan becerilerimizi işe yaramaz program haline getirmek ve yeni becerilerler için bu kadar mücadele de neyin nesi? ihtiyacın olduğunu sanmıyorum daha büyük plan olmalı aklında..
Hala bilgi açlığımın başka bir açıklaması olmalı. Kendimi sorgulamak değil kendime soru sormayı öğrendim çoktan. Diğeri işe yaramıyor sanki içerlerde kötü biri varmış ve gidin onu bulun gibi eğitimlerden seminerlerden hiç haz etmiyorum. Nasıl nasıl nasıl lar olanlardan haz ediyorum.. Neden yapamadığımı bilmek değil nasıl yapacağımı bilmek beni daha çok ilgilendiriyor.
Bu arada "ruhsal astroloji" kitabını herkese öneririm. Yeni planınızı öğrenmek için harika bir kitap. Hangi yolla araçla yolladıysa Tanrının işaretlerini izlemekte fayda var.. Bakalım yaşam yolculuğunuzda adımlarınız amacınıza doğru mu yoksa ondan uzağa mı? Elbette tonlarca araçtan biri bu ama ben faydalı buldum. Bir kez daha teşekkürler Tanrım... İşaretleri bu kadar gizlemesen olmazmıydı?.. ama.. neyse vardır bir bildiğin.. sustum..Sevgiyle 
 
Yorum Gönder

Nerde kalmıştık?

Bugün epeydir yazmadığım bloğuma girdim, okudum okudum okudum bazılarını sevmedim, bazıların da ağladım, bazılarını fazla resmi buldum, baz...