1 Mart 2012 Perşembe

Para Para Para... - 2

Önceki yazımda genel olarak para ve hayatımızdaki ifadesinden bahsetmiştim, ayrıca parayla ruhsal, zihinsel ve fiziksel ilişkimizin önemine değinmiştim.. Ruhsal maddeleri önceki yazıda bulabilirsiniz.. şimdi zihinsel kısmıyla ilgili birkaç laf edelim... laf etmeden şunu hatırlatalım.. para, siz nasıl talep edeceğinizi bilmedikçe size gelmez..

buyurun zihinsel kısmı burada;

1- Zihninize para geldiği gibi gider düşüncesi hakimse hemen değiştirin.. bunun için kazandığınız büyük küçük her paranın bir kısmını bir kenara ya da bankaya atın ve unutun.. iyi fikir demeyin bunu YAPIN!.. insanlar kazandıkları parayı önce harcar sonra kalanını kenara atarım der ama görür ki hepsi harcanmış ve asla kenara bir şey atamaz!! Bu yüzden kazandığınız parayı HARCAMADAN evvel bir kısmını bir kenara atın ve kalanını harcayın.. göreceksiniz nasıl para birikiyor!!
2- Yaşamda hiçbir para, meblağı ne olursa olsun zamandan daha değerli değildir: Zamanınızı kontrol edin, enerjinizi size az para kazandıran yerlerden çekin.. aynı zamanı verip daha çok kazanacağınız işlere yönelin ya da varsa onu besleyip büyütün.. eğer vazgeçmek zor geliyorsa o zaman kendi yerinize zaman harcayacak birilerini yerleştirin..
3- Eğer bir girişimci olacaksanız ki ne işle meşgul olursanız olun her daim bunu yapabilirsiniz.. dikkat edeceğiniz şey deve kuşu yumurtasını herkes düşündü ama tüylerini kimse düşünmedi gibi hedef kitlesi olmayacak bir fikre yaratıcı diye asla sarılmayın.. eskiden ürün bulunur pazar aranırdı şimdi pazara göre ürün çıkarmak daha anlamlı.. hedef kitlenizi bildiğiniz kitleden seçerseniz kendinizi daha güvende hissedersiniz.. mesela bankacıysanız bankacıların ihtiyacını siz daha iyi bilirsiniz..
4- Girişimci olun ve asla sıradan düşünmeyin.. gözünüzü hep en tepeye dikin.. bunu yaparken adım adım ilerlemeniz gerektiğini unutmayın ama.. küçük bir adım ve adım adım adımlar yumağı şeklinde büyümek daha sağlıklıdır.. bazen kazanmak için kaybetmek gerekebilir bu nedenle düşeceğiniz merdivendeki basamağı iyi analiz edin.. birden çıkma fikri elbette cazip ama düşünce biyerinizin acımayacağını önceden bilin..
5- Çoğu insan aldığı maaşı beğenmez ve daha çok kazanmak ister.. bu kişiler genelde eğitimim iyi, iyi işler yaptım ben akıllıyım diye geçinenler ama hiç düşünmez ki madem bu kadar iyiyim o zaman başkasının vereceği maaşa neden ihtiyaç duyayım?? yapmayın yeterince akıllı değilsiniz işte! ve itiraf edin patronunuz sizden daha az eğitimli olsa bile sizden daha akıllı..
6- İnsanlar hemen bugün şimdi bu dakika para hatta çok para kazanmayı istiyor.. yarını beklemek zor şimdi ihtiyacım var!! hı hı your wish is my command... ahh rüyaymış..ne komik.. gülerim çünkü bu hem fizik kanunlarına aykırı hemde bugün adım atıp beklemedikten sonra her geçen gün eli boş bir yarın oluyor.. emek sabırla birleşmezse her gece dua etmek faydasız.. bugün kazanmak için dün ne yaptınız??
7- Paranızın gidiş yönüne bir bakın.. gittiği yerde gitmese de olur diyeceğiniz maddeler bulacaksınız.. bu size artı kazanç sağlayacak başka bir yol.. kazanmak için bazen giden yolları tıkamanız gerekebilir.. gelecekte geri dönüşü olacak yollardan korkmayın.. çocuğunuzun okul masrafları ya da hayalinizdeki ev gibi.. ve yarın göremeyeceğiniz gereksiz harcamalara göz atın.. tüketen para yerine üreten para hesabınızı çoğaltın..


Bu kadar lakırtı yeter.. fiziksel kısmı diğer bölümde yazacağım..
Bolluk ve bereket dolu günler dilerim

Sevgiyle..

  

.
Yorum Gönder

Nerde kalmıştık?

Bugün epeydir yazmadığım bloğuma girdim, okudum okudum okudum bazılarını sevmedim, bazıların da ağladım, bazılarını fazla resmi buldum, baz...