23 Şubat 2012 Perşembe

Para Para Para... - 1

Bir önceki yazımda konusu "Para" olan 2 diyalogtan bahsetmiştim.. Yazıyı okuyanlar Parayla ilgili tüyolar buluruz diye başlığı görünce heyecanlanmışlar.. Yazı sadece diyalog yansımasını amaç edinmişti ama Parayla ilgili söyleyecek çok şeyim var elbette..
Para konu olarak mali rahatlık ifadesidir.. ve mali rahatlık derdinde olan ama mali rahatlığın ne demek olduğunu bilmeyen birçok kişi tanıyorum.. Aslında mali rahatlık uzanabileceğiniz kadar yakındır.. ama para tek başına sizi mali rahatlığa kavuşturmaz, bunu sadece siz başarabilirsiniz para değil... evrende tonlarca para var ama o size gelmez siz gitmek ve almak zorundasınız..

Yapılan istatistikler insanların yaşamlarında en fazla yoksunluğunu hissettiği 2 maddeyi para ve özelleştirilmiş sevgi ilişkisi olarak belirler.. doğrudur da.. bize gelen her kişi bu konuları banko söylerler ya da her yol buraya çıkar.. İlişkiler konu olarak daha çok duygularla çalıştığından ve çift taraflı kontrol mekanizması işlediğinden Para konusuna göre daha zordur.. Para yada kişinin parayla olan ilişkisinin kişinin direk kontrolünde olması onu kolaylıkla var edebilmek, yönetebilmek ya da istediğini yapabilmek konusunda daha özgür hissettirebiliyor...  kısacası para konu olarak ilişkilerden daha az çetrefillidir..


Ne istiyorsunuz? Hep sorarım dünyayı satın alacak paranız olsa en çok neye sahip olmak sizi mutlu ederdi diye.. kolay kolay kimse cevap veremez..düşünmemiştir.. düşündüğünde de çok şeye sahip olmanın mutluluk getirmeyeceğini anlar akıllı bıdıklar sonunda.. o halde nedir? yaşam kaliteniz paranızı nasıl baskül baskül dizdiğinize, sakladığınıza yada harcadığınıza bağlı değildir, gerçek mutluluk sahip olup olmadıklarınız da değil, kendinize "kim" ve "ne" olduğunuzla ilgili yapıştırdığınız ifadelerle ilgilidir.. Biraz sonra mali durumunuzla ilgili kendinize neler söylediğinizi ve kendinizi nasıl bloke ettiğinizi anlatacağım.. İhtiyacınız olan şeyler ile istediğiniz şeyler arasındaki farkı ayırt edebildiğiniz zaman ve yarını göz önünde bulundurduğunuzda ihtiyacınız olan herşeye hatta daha fazlasına sahip olacağınızı bilin.


Para ancak onunla olan ilişkinizi düzeltirseniz size gelir.. varlığı ya da yokluğu pis, kötü, bütün dertlerin anası, ayıp vs vs gibi negatif bütün düşünceler sizi ondan uzaklaştırır.. ne düşündüğünüzü anlamak için dudaklarınızdan dökülen sözlere kulak verin.. ve paraya kolayca sahip olanların ağzından bu kelimeleri asla duymayacağınızı bilin.. isterseniz test yapın dikkat edin bakalım.. Ve elbette kimse sevilmediğini bildiği birinin yanında durmak istemez öyle değil mi?

Para canlı bir enerji ve ona neler dediğinize bakın hele..

Siz: Paraya hiç önem vermem!
Para: O zaman bende sana önem vermem hatta hiç umurumda değilsin!

Siz: Paranın gözü kör olsun!
Para: Tamam artık seni görmüyorum sende beni bir daha rüyanda görürsün !

Siz: Borçtan asla kurtulamayacağım!
Para: Sözlerin benim için emirdir!!

Evrende herşey ruh fizik zihin bütünlüğü içinde VAR ol'ur..  ve bakalım ruhsal fiziksel ve zihinsel arızalarınız nerede?

Ruhsal olarak eksikleriniz şunlardan biri olabilir mi?

1- Para kazanmaya inancınız var mı?  Dürüst olun!....... Para kazanmaya inancınız ne kadar yüksekse o kadar fazla para kazanırsınız.. inancınız oranında para kazandığınızı bilin... nerede olursanız ya da hangi işle meşgul olursanız olun sadece inancınız oranında birbirinize kavuşursunuz..

2- Para kazanmak istemenizin sizi motive eden güçlü bir içsel sebebi var mı?  İçsel bir sebebiniz olmadan asla istediğinizi zannettiğiniz şeye ulaşamazsınız.. konusu ne olursa olsun! Hangi neden sizi para kazanmaya itecek? itici gücünüz ne? Güçlü bir neden paranıza ruh katacaktır.. Nedeninizin ne kadar güçlü olduğunu anlamak için kalbinizin kaç şiddetinde attığına bakın..

3- Mecbur hissettiğiniz bir durum var mı? Belki en kötüsünü gördünüz ve daha kötüsü olmadığını bildiğinizden gücünüzü füze haline dönüştürmek elinizde.. eğer mali sıkıntı içindeyseniz iyi haber gücünüz ateşlenmek için güç topluyor ve sizi bekliyor..

4- Neden parasız kaldığınızı anlamak için içinize bakın.. hangi blokajlarınız var? para size akmak için yol bulamıyorsa bu onun suçu değil. Blokajlarınızı tespit edin ki para size akmak için kanal bulsun.. Cesaretiniz mi yok? cesaret kelimesinin kökeni sanskritçe "kalp" demektir.. Kalbiniz ne kadar büyükse blokajınızı yıkacak gücü oradan bulursunuz.. küçük bir cesur adım size büyük bir kanal açabilir..

5- Bedel ödemeden yaşamda hiçbir şeye sahip olamazsınız! Daha çok para istiyorsanız "verme" ilkesini öğrenmeniz gerekir. Çok az paranız olsa bile bir kısmını verin ki alabilesiniz.. Herşey enerji alışverişiyle tam olur. Vermeden alamazsınız! Düzenli olarak verirseniz para girişiniz artarak devam eder..

6- Paranın gelişini ne kadar içtenlikle kabul ediyorsanız aynı zamanda gidişine de aynı içtenlikle saygı göstermelisiniz.. giderken negatif duygularla uğurlamak tekrar gelişine engel olabilir. Her haliyle değerli olduğunu ona hissettirin.. kovduğunuz biri tekrar kapınıza gelmekte zorluk çekecektir...
..........................

burada kesiyorum... 2. bölümde zihinsel ve fiziksel kısmını yazacağım dilim döndüğünce..

Bu arada bunları düşünün ve lütfen düşünmede kalmayın!!
Bolluk bereket dolu geçsin günleriniz..


Sevgiyle,


...
Yorum Gönder

Nerde kalmıştık?

Bugün epeydir yazmadığım bloğuma girdim, okudum okudum okudum bazılarını sevmedim, bazıların da ağladım, bazılarını fazla resmi buldum, baz...