2 Ekim 2011 Pazar

Sonbahar

İlkbahar herkesin kanını kaynatırken benim sonbahar kaynatıyor nedense..
Soğuktan sıcağa girerken değil sıcaktan soğuğa geçerken ki ara iklime bayılıyorum.. sıcaktan bunalıp otururken üstüne hafif bir şeyler almak, yağmurla beraber serinlemek, altında şort üstünde uzun kollu kazağın en yakıştığı mevsim..
Yeşil olgunlukta artık ve yağmur olgun yeşille daha güzel ikilik yaratıyor, daha güzel kokuyor daha farklı serinletiyor.. serinlemeyi özlediğimden belkide..
Elimde kahve, üstümde ince bir battaniye film izlemenin en güzel mevsimi... filmler kız filmleri tadında daha çok.. yada anı-biyografi tarzında.. duygusal maceralar daha keyifli geliyor bu dönem..
Ahh birde yılın üçüncü çeyreğine girdik bak yine bir yıl daha geçiyor dediğim bir dönem. İşle ilgili zaten Sonbahar kış benim mevsimim. Bu dönemde daha çok çalışıyorum. Yıl bitiyor kaygısından daha çok işleyen demir ışıldar misali "ilhamla" aramın en iyi olduğu dönem.. İlhamla beraber yaratıcı ve üretkenliğim daha artıyor doğal olarak. Yurt dışı bağlantılarımı en kuvvetlendirdiğim dönem.. seyahat anlamında da daha keyifli..
Bu geçiş döneminin tek sıkıntısı kıyafet.. ne giysem ne taksam hangi ayakkabıyı giysem derdi daha fazla. dolabı açıp giyecek birşeyim kalmamış diye söylendiğim en gıcık dönem aynı zamanda.. telafisi kolay Allah'tan. Tek derdimiz bu olsun değil mi?

bu arada neden ilkbahar ve sonbahar ? sanki arada başka baharlar varmış gibi..
başka bahara inşallah dedikleri baharı da tanımak isterdim..

Sevgiyle,


  
 Autumn Bridge
Yorum Gönder

Nerde kalmıştık?

Bugün epeydir yazmadığım bloğuma girdim, okudum okudum okudum bazılarını sevmedim, bazıların da ağladım, bazılarını fazla resmi buldum, baz...