8 Aralık 2010 Çarşamba

9 Kehanet - The Celestine Prophecy


Dün yıllar önce okuduğum bu kitabın filmini buldum internette. İzledim.. şimdiki bilinç düzeyimle daha bir anlamlı geldi. Herkesin yaşadığı hayata bakarak zaman buldukça "neler oluyor" dediği anlar olmuştur. Enerji konusu dışardan ilgilendiğim ama içine pek girmek istemediğim bir konu. Aslında herşeyin bir enerjisi olduğunu hatta canlı cansız bilmek bazen enteresan geliyor. Bazen arabayla giderken etrafta herşeyin bir enerjisi hatta ruhu olduğunu düşünürüm. Ağaçların, kuşların, elektrik direğinin, köprünün, içinde insan taşıyan arabaların, tuttuğum direksiyonun vs vs.. böyle hissetmek böyle görmek herşeyin yaşadığını anlatıyor sanki.. ve herşey yaşıyor.. ayrıca evrende hiçbirşeyin enerjisi kaybolmuyor sadece yer değiştiriyor.. 
kendimize döndüğümüzde, düşüncelerin enerjisi, duyguların enerjisine dönüşüyor, duyguların ki davranışın enerjisine.. düşünceyi yaratan yine dış dünyanın bize hatırlattıkları; olaylarla, insanlarla, deneyimlerle yada bulduğu herhangi bir yolla.. 
Ben herzaman düşünceleri kontrol edersek iyi yaşarız tezini savunurum.  
Duygu ve davranış tamamen düşüncelerin kölesi. Yaşanılan herşeyi ona yüklediğimiz duygusal enerjiyle projekte edebiliriz. İstenmeyen bir duyguyla kendimizi yakalarsak dönüp düşünceye ayar yapmamız gerekir. Ben bunu Sokratik metod da denen (Method of Elenchus or Socratic Debate) yöntemle yani mantık seviyesinde sorular sorarak mantıksız olanları eleyerek yapabiliyorum. Düşünce değişince duyguda arkasından geliyor ve hayata davranış olarak yansıyor. 
hayatın içinde herşey olması gerektiği gibi gidiyor.. dışardan bakabilmek ve olabildiğince akışta hayatla bütünleşmek herkesin isteyebileceği bir yoldur. Bu yolculuğu enerjiyi doğru kullanarak daha yaşanılır kılmak olası. Yaşanılan istenmeyen şeylere "dur bakalım" deyip ona yüklediğimiz negatif duygusal enerjiden kısa zamanda kurtulmak mümkün. En azından kendimizi gerçekleştirmek için buna ihtiyacımız var.
Şimdi 9 kehanetin söylediklerine bakalım.

9 Kehanet - The Celestine Prophecy
 
1- Tesadüflerin ve eş zamanlı karşılaşmaların aslında hep bir nedeninin olduğu gizemlerle dolu bir dünyada yaşadığımızı keşfediyoruz.

2- Bu gizemin farkına vardıkça, dünyaya farklı bir gözle bakmaya başlayacağız enerjiden oluşan, kutsal bir dünya olarak.

3- Etrafımızdaki herşeyin kaynağının ilahi enerji olduğunu görüp anlamaya başlayacağız.

4- Bu perspektifle, insanların aslında kendilerini hep tehlikede ve bu kutsal kaynaktan kopuk hissettiklerini göreceğiz ve birbirlerini kontrol etmeye çalışarak, birbirlerinin enerjilerini almaya çalıştıklarını da. Çatışmanın kaynağı budur.

5- Çözüm, kutsal enerjiyle kişisel bağlantı kurmak, içimizi sınırsız enerji ve sevgi dolduracak gizemli dönüşümü yaşamak ve bu deneyimin farkındalığımızı arttırımıyla da bizleri Yüksekbenliklerimizle buluşturmasından geçmektedir.

6- Bu farkındalıkla, kontrol etme arzularımızı serbest bırakacağız ve misyonumuzu, burda olma nedemizi keşfedeceğiz: Burada insanlığın tekamülü ve yeni bir gerçeklik seviyesine taşınması için bulunmaktayız.

7- Bu görevin gerçekleşmesi esnasında, sezgilerimizin biz yol göstereceğini ve olumlu düşündüğümüz sürece, görevimize destek olacak, kapıları bizlere açacak tesadüfler akışının gerçekleştiğini göreceğiz.

8- Yeterince kişi bu tekamül sürecine girdiğinde, karşılaşmalarında birbirlerinin yüksekbenliklerine enerji yolladıklarında bedenlerimizin daha yüksek farkındalık ve titreşime doğru tekamül ettiği yepyeni bir kültür yaratmış olacağız.
 

9- Bu şekilde, Big Bang'den beri yaşamın temel amaç yolculuğunda yer almış oluruz: bedenlerimizi enerjiyle doldurmak taa ki dünyada yaşayacağımız cenneti görene dek.

Sevgiyle
Yorum Gönder

Nerde kalmıştık?

Bugün epeydir yazmadığım bloğuma girdim, okudum okudum okudum bazılarını sevmedim, bazıların da ağladım, bazılarını fazla resmi buldum, baz...